Prerábanie bytových jadier

Rekonštrukcie bytových jadier závisia hlavne od druhu použitého materiálu na výstavbu a od dispozície bytového jadra. Na Slovensku delíme bytové jadrá do troch kategórii:

1. Umakartové – vysokotlakový laminát
2. Panelové – bloky tvorené prevažne zo železobetónu
3. Murované – v minulosti plne pálené tehly

Montáže suchých konštrukcií

Sadrokartón 
         Je moderný stavebný systém, základným stavebným prvkom je sadrokartónova platňa tá vzniká kombináciou sadrového jadra a špeciálneho papiera (kartónu). Jednotlivé dosky sú pachovo aj elektricky neutrálne. Počas rekonštrukcie len minimálne zaťažuje stavebnú konštrukciu, ponúka možnosť pridať medzi sadrokartónové dosky zvukovú alebo tepelnú izoláciu. Počas rekonštrukcie šetrí sadrokartón čas o 50% oproti mokrým stavebným postupom. Sadrokartón je zdravotne nezávadný a plne recyklovateľný, čím spĺňa všetky požiadavky na plne ekologicky produkt. Na Slovensku sa sadrokartónové systémy plne využívajú v širokom meradle.

Možnosti montáže sadrokartónových systémov
 
- rekonštrukcia jadra
- rekonštrukcie podkrovia
- kazetové podhľady
- plné podhľady
- atypické tvary
- predsadené steny
- sadrokartónové priečky

Intérierové podkladky z kameňa

         Kameň v interiéry plní hlavne estetickú funkciu a tak dotvára celkový dojem z exteriéru, navodzuje pocit luxusu. Medzi najčastejšie kamene používané v interiéri sú: pieskovec, vápenec, bridlica, travertín a rozličné druhy lomového kameňa a nesmieme zabudnúť aj na exkluzívne obklady z mramoru a žuly.